הקולוסיאום

הקולסאום הוא אחד המבנים המרשימים ביותר ברומא, והוא אתר חובה לכל מטייל ברומא.

כרטיס לקולוסאום – שלא תפספסו

הכרטיס לקולוסיאום כולל בתוכו עוד שני מקומות, שאחד מתוכו הוא חובה. אפשר להיכנס בטווח של 24 שעות.

 

כדאי לראות בקולוסאום

הקולוסיאום הוא מבנה מאוד מרשים, שנשתמר בחלקו. המבנה מרשים גם בשל העובדה שמדמיינים מה היה שם בעבר. כדאי לעמוד בפינות שונות של המקום, הכניסה והבמה עצמה.

 הקולוסאום מקום מלא דם

אירועי העבר בקולוסיאום

כאשר עומדים שם, נסו לדמיין מה עבר על הגלדיאטור ועל החיה שרצה שם, מדובר בתחושות לא פשוטות, במיוחד כשמצרפים לזה את קולות ההמון, את קולות הבוז והתשואות ואת התעצומות של הסיטואציה.

הייתי אומר שהקולוסיאום הוא מקום שהיה בו הרבה מאוד דם של שעשוע.

בחישוב גס, בכל שנות הקולוסיאום  נהרגו כמיליון בני אדם  בזירה הזו וכשלושה מיליון חיות.

זה מקום שסיפק המון בידור להמונים ובה בעת הרבה מאוד סבל ואכזריות.

מדובר במבנה מפואר שקשה להתעלם ממנו ולמעשה מי שעצר את המשחקים אלו הם המצרים. עד היום מדי שנה, האפיפיור עורך תפילה במקום לזכר אותם הקרבנות במקום.

מלחמות הגלדיאטורים

בעבר בקולוסיאום היה סיפור מתוחכם עם החיות – בהתחלה היתה תקופה שהגלדיאטורים נלחמו נגד חמש חיות במקביל, כשהבינו זה הרבה מדי, הם נלחמו נגד שלוש חיות במקביל. הגלדיאטורים לא ידעו נגד איזה חיות הם אמורים להלחם.

לא היו נותנים לחיות אוכל במהלך כל היום והם היו משוכנות בתוך כלובים בתחתית הבמה, בשל העובדה שהחיה היתה מורעבת היא ניסתה לפרוץ את הכלובים בכוח והצליחה בסופו של דבר.

בנוסף, היה ניתן לשמוע את החיות נוהמות, קולם נשמע בכל הקולוסיאום, גם באוזניי הקהל וגם באוזניי הגלדיאטורים מה שהוסיף הרבה לחץ ופחד בקרב הלוחמים והרבה להט בקרב קהל הצופים.