טיול בוותיקן

טיול בוותיקן

לקחת סיור מאורגן

הסיור המאורגן יסביר לכם דברים שלא תוכלו לראות לבד.

בדרך כלל את הכרטיס לטיול המאורגן ימכרו לכם בכניסה הראשית לוותיקן ומשם תצטרכו ללכת הליכה די מרובה עד לכניסה צדדית, שם מתחיל הסיור.

מהו אורך הסיור

הסיור אורך בין שעתיים לשלוש שעות.

מי שמוכר את הסיור הוא לא המדריך

שימו לב, גם במקרה זה מי שמוכר לכם את הסיור, זה לא מי שידריך אתכם בפועל, מדובר בסוכנים ובאנשי מכירות. אתם גם לא תוכלו לדעת מה גודל הקבוצה לפני הסיור וזה בסדר, היות וכל מטייל מקבל אזניות.

סיורים בעברית לוותיקן

יש סיורים בעברית לוותיקן, הסיורים הם טובים ורצוי  להירשם לסיורים הללו בארץ. אם לא הזמנתם בארץ, תוכלו להגיע למקום ולשלם למדריך עם תחילת הסיור.  במקרה זה, תצטרכו לקנות כרטיסים בעצמכם ולשלם רק עבור ההדרכה.

כרטיסים

אפשר להיכנס דרך הכניסה הראשית – הבזילקה, ברוב המקרים תתקלו  בתורים עצומים, זה תלוי כמובן בעונה ובשעה. שימו לב, שיש מקום עם תורים ממש פחותים שנמצא בכניסה הצדדית של הוותיקן, צריך קצת ללכת אבל זה שווה את המאמץ.

אזניות גם בעברית וגם באנגלית

אם אתם לא הולכים עם קבוצה מאורגנת, חשוב לקחת אזניות, יש תרגום באנגלית וגם בעברית.

לבוא עם תיק קטן

כדאי לבוא לוותיקן עם תיק קטן, אם אתם מגיעים עם תיק גדול תצטרכו להשאיר את התיק בשמירת חפצים. בסוף הסיור תצטרכו ללכת לקחת אותו ויש מרחק הליכה רב מהמקום בו מסתיים הסיור, היות והסיור הוא לא סיבובי אלא מסתיים בנקודה אחרת מההתחלה.

מה עושים כשבאים עם תיק גדול

אם באתם עם תיק גדול ואינכם רוצים להפקידו בשמירת חפצים, רצוי לרוקן את התיק, כלומר, שימו את החפצים עליכם עד שהתיק יהיה קטן. התיק צריך להישאר קטן עד תחילת הסיור כדי לעבור את הבידוק, אחרת יהיו שומרים שיזהו את התיק הגדול ויבקשו מכם להפקיד אותו בשמירת חפצים.

זהו טיפ חשוב מאוד.

הרבה דברים לראות

לגבי הוותיקן, מדובר בעולם ומלואו ויש המון מה לראות, ולמי שיש זמן כדאי אפילו ללכת פעם שנייה. אני מציע לסייר עם טיול מאורגן, או עם אזניות או עם הכנה מאוד טובה, כדי לא לפספס מוצגים חשובים במקום.

 

מוצגים חשובים בוותיקן

 ציור יפהיפה של רפאל,

חדר האומנות המצרית

 חדר של האומנות המצרית שנוטים פעמים רבות לפספס, יש שם מומיות ומוצרי חניטה, אל תוותרו על החדר הזה, שווה להיות שם, למרות שבד"כ הטיולים המאורגנים לא עוברים שם.

הקפלה הסיסטינית

אין שם סיור מודרך, אבל מקבלים אזניות להסבר.מדובר על מקום שלא קל להיות בו בלי סיור, אבל אין סיור, לכן כדאי ורצוי להגיע מוכנים, מה הציורים שמופיעים שם והסבר עליהם.

לה בזיליקה

הכניסה לשם היא אומנם בחינם, אבל כמו בקפלה הסיסטינית, צריך להבין מה קורה שם ולכן כדאי להגיע עם טיול מאורגן או עם הכנה מוקדמת.

חדר המפות

לא כדאי לפספס את חדר המפות, זהו פרוזדור גדול, יפה אסתטי ומעניין.

מסלול הסיור הוא חד סטרי

הכוונה היא, שלא ניתן לחזור אחורה, במיוחד אחרי שנכנסתם לקפלה הסיסטינית, משם אין דרך חזרה כמעט תמיד, אלא אם כן אין הרבה אנשים ואז ניתן להתפלח כמו ישראלים. קחו זאת בחשבון ותדעו שמה שרואים רואים ומה שלא, תצטרכו לראות בפעם הבאה.