קניות ברומא – החזר מס Tax Refund

רומא היא אזור תיירותי אחד וכמו בכל אזור תיירותי, יש סיכוי שתרצו לעשות קניות. במדריך זה תמצאו את הטיפים החשובים לגבי קניות ברומא.

יש להתמקח על המחיר

ברומא, המחיר שרשום על המוצרים, הוא מחיר לפני מיקוח. לעתים נדמה לנו, בעיקר בכל מה שקשור באאוטלט, שהמחיר שרשום הוא המחיר הסופי. אבל, חשוב להבין שלא כך הדבר.  כדאי לעשות סקר שוק וגם להתמקח על המחיר. המיקוח צריך להיות על 10% עד 20% מהמחיר הרשום.

לקבל חזרה כסף: החזר מס Tax Refunds

אחרי שהתמקחתם, יש את הנושא של החזר מס, Tax Refunds – בקנייה מעל סכום מסוים (כרגע  מעל  155 יורו), מגיע לכם החזר מס שאותו ניתן להשיג בנמל התעופה או במקומות המיועדים לכך. תזכרו לקחת בכל קנייה אישור על תשלום המס כדי שתוכלו לקבל החזר כספי, כיום, סכום המס עומד על 12%ברומא.

איך מקבלים החזר מס

אפשרות אחת: באזור בו רכשתם את המוצרים

תשאלו בחנות היכן ניתן לקבל את המס במקום הכי קרוב ושם תוכלו לקבל החזר במזומן.

אפשרות שנייה: בנמל התעופה

בנמל התעופה אחרי שאתם עושים את הצ'ק אין, כלומר, כשיש לכם כבר כרטיס עלייה למטוס, אבל לפני שאתם שולחים את המזוודות. לאחר מכן אתם צריכים לגשת ברומא למקום בו אתם מקבלים את האישור להחזר הכספי. יש להגיע עם המזוודות, כאשר המוצר נמצא בתוכו, אם כי כמעט בכל המקרים לא יבקשו מכם לפתוח את המזוודות.

ההחזר: במזומן או לכרטיס האשראי

לאחר מכן, אתם מקבלים חותמת בשדה התעופה ואז אתם מקבלים את ההחזר, אם אין בעיה תקבלו את ההחזר בכסף מזומן, אבל אם ישנה בעיה תקבלו החזר לכרטיס האשראי שלכם ואתם צריכים לבוא עם מספר כרטיס האשראי או עם הכרטיס עצמו.

החזר מס גם בדואר

אם פספסתם את זה, לא נורא. תוכלו לשלוח את זה בדואר, אם כי זה פחות מומלץ היות ומדובר ביותר זמן ובעלות נוספת.

סיכום

בזמן שאתם עורכים קניות, אל תוותרו והתמקחו על המחיר, ברוב המקרים ההנחה בסופו של דבר תעמוד על 10%-20% מהמחיר שרשום על המוצר.

בנוסף, דאגו תמיד לקחת אישור על תשלום מס כדי שתוכלו לקבל החזר מס – Tax Refunds. את ההחזר ניתן לקבל באזור בו רכשתם את המוצר או בשדה התעופה. במידה ופיספסתם תוכלו לקבל החזר מס גם באמצעות הדואר.